یک اتفاق عجیب و بسیار زشتی که این روزها حداقل در محله ما افتاده، ورود افرادی است با لباس های فرم آبی و سطل هایی به همین رنگ، و دقیقا هم شکل سطل زباله های سر کوچه ها اما چرخ دار، به عرصه تفکیک زباله! از چیزی که بر روی چرخ های آن ها نوشته شده(مدیریت پسماند شهرداری تهران) مشخص است که این افراد برای شهرداری کار می کنند، اما فکر می کنید کار آن ها چیست؟!

مدتی بود که صبح یا ظهر وقتی از منزل خارج می شدم، با انبوهی از زباله های بدون کیسه و متعفن در مخزن زباله سر کوچه مواجه می شدم! و واقعا این سوال برایم پیش آمده بود که این کدام زباله گردی است که اینقدر حقیر است که به خاطر یک کیسه زباله با وزنی ناچیز، چنین وضعیت ناراحت کننده ای را ایجاد می کند!

مطمئن بودم که این کار، نه کار زباله گردهای حرفه ای است و نه حتی کار گربه ها! حداقل گربه های این اطراف آنقدر گرسنه نیستند که کارشان به پاره کردن کیسه زباله ها بکشد. آن ها مادر دارند.

تا اینکه آن ها را کشف کردم! لباس آبی ها را! همان ها را که شغلشان دقیقا پاره کردن کیسه هاست. تفکیک زباله در مبدا!

کسی تا به چشم خودش ندیده باشد، باورش نمی شود، اما آن ها حتی به کیسه های حاوی پوشک متعفن بچه و نوار بهداشتی و . هم رحم نمی کنند! اصلا جزو انسان ها محسوب نمی شوند از نظر من.

تمام این ها را گفتم که برسم به اینجا که به خاطر همین لباس آبی ها من دیگر صبح ها و ظهرها کیسه های حاوی زباله های غیرخشک و کیسه هایی را که دوست ندارم پاره شوند و فضا را آلوده کنند، نمی برم پایین. 

تمام این ها گفتم که بعدش بگویم که تقصیر همین لباس آبی ها بود که من امشب بعد از چندین ماه دوباره با آن زنی که به من حمله کرده بود، در کوچه مواجه شدم. 

ساعت از یازده شب گذشته بود که زباله ها را بردم. ساعت یازده شب در یک شب زمستانی زمان رفتن به پیاده روی شبانه خانوادگی است آخر لعنتی ها؟!

البته من حتی نگاهشان هم نکردم، اما در هر صورت این برخورد اتفاق بسیار ناخوشایندی بود. که زخم های من را دوباره باز کرد.

واقعا چگونه است که من اینقدر به زندگی گربه هایم در جایی بهتر از اینجا فکر می کنم و تمام تلاشم را کرده ام و خواهم کرد برای بهتر شدن زندگی آن ها، اما یک نفر  که اسم خودش را گذاشته مادر، عین خیالش هم نیست که فرزندش در کجا و در جوار چه آدم هایی روزگار می گذراند و چه رنجی را متحمل می شود از بابت این همجواری؟! دلم پر از کینه و خشم است.

زباله ,کیسه ,لباس ,گربه ,پاره ,کوچه ,کردن کیسه ,همین لباس ,پاره کردن ,کیسه زباله ,کوچه مواجه منبع

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

آموزش بهینه سازی سایت فروشگاه کولر گازی در بانه زاگرس چت|چت روم زاگرس|چت زاگرس|چت|چت روم پایه طراحی سایت personal فیلم و کارتون اینجا همه چی هست akhbar tecnolozh5 سایت فروش شعر بای ترانه فروشگاه اینترنتی